The 2022-23 Yorkshire Regional Trampoline Competition is being held at Bradford Girls Grammar School, Squire Lane, Bradford, BD9 6RB  on Sunday 4th December 2022.

All entries should now be in and we look forward to seeing you all on the day.

Here is the overall timetable, list of officials and all entrants.

If you spot any mistakes, please let us know as soon as possible so we can make any necessary corrections.

 

Regards

Kate  ( trampoline.yk@bsga.org )

 

 

Timetable

 

Officials

 

Entry List

Year 7-14 Girls Cat 1 Elite
1 Llana Green Spen Valley
Year 7-14 Girls Cat 2 Elite
1 Esme Keal Brayton Academy
Year 7-14 Boys Cat 2 Elite
1 Max Clark Holderness
Year 1-6 Girls Elite
1 Mollie Hyams East Ardsley
2 Beatrice Teasdale Keelham Primary
3 Lily Mae Hamilton Kirkburton Middle
Year 10-14 Girls Elite
1 Ines Walder Huddersfield New
2 Caitlin Burlton Sheffield A
3 Ella Payne Sheffield A
4 Holly Walker Honley
5 Alice Prescott Sheffield A
6 Ally Booker Meadowhead
7 Maggie Baird Greenhead
8 Molly Birch Tapton School
9 Emma Wilkins Bingley Grammar
10 Jessica Wilman Brigshaw
11 Abigail Youde King James’s
12 Isobel North Beckfoot School
13 Martha Surman Greenhead
14 Rebecca Vega Sheffield A
Year 7-9 Girls Elite
1 Niamh Birchall Salendine Nook
2 Sophie Mallinson Mirfield Free Grammar
3 Ellie Gaymond Tapton School
4 Imogen Tate Honley
5 Jessica Markham Tapton School
6 Ella Wilman Brigshaw
Year 7-9 Boys Elite
1 Gabriel Johnson Tapton School
2 Daniel Moore Yewlands Academy
3 Jacob Petch Market Weighton
4 Daniel Pellegrina Holmfirth
5 Will Markham Tapton School
Year 1-6 Girls Intermediate
1 Emily Slight Sheffield A
2 Erin Denton Sheffield B
3 Erin Taylor Sproatley Endowed CE
4 Sydney Reveley Spring Cottage
5 Harriet Addy Sheffield A
6 Dunya Karim Sheffield B
7 Isabella Cancello Sheffield A
8 Emily Frakes Kirkheaton
9 Pippa Rowan Roseberry
10 Isobel Riddle Sheffield B
Year 1-6 Boys Intermediate
1 George Crawshaw Kirkheaton
Year 10-14 Girls Intermediate
1 Magda Elmalik Sheffield C
2 Evie Lee Crossley Heath
3 Kailey Newsome Handsworth Grange
4 Freya Richards Sheffield A
5 Ezaania Choudhery Sheffield B
6 Willow Haigh Colne Valley
7 Jessica Timmins Sheffield B
8 Kiera Hemstock Wkye Collage
9 Phoebe Prescott Sheffield A
10 Lucy Maltby-Fox Meadowhead
11 Lucy Carless Appleton Academy
12 Imogen Todd Sheffield B
13 Holly Tillyer Sheffield A
14 Morgan Hirst Huddersfield Grammar
15 Alexis Bell Sheffield C
16 Thalia Hill Sheffield C
17 Skye-Jade Coates Archbishop Sentamu
18 Ella Gardner-Thorpe Sheffield A
19 Lana Jaiswal Sheffield C
Year 10-14 Boys Intermediate
1 Matthew Bell Shelley Academy
2 Sam Compton King Ecgbert
Year 7-9 Girls Intermediate
1 Georgia Burlton Sheffield A
2 Isabelle Charlton Oulton Accademy
3 Mollie Carney Beckfoot School A
4 Louisa Slight Sheffield A
5 Katie Halsey Sheffield C
6 Miranda Johnson Tapton School
7 Nirja Das Sheffield A
8 Olivia North Beckfoot School A
9 Nethra Buggineni Sheffield A
10 Nyla O’Grady Malet Lambert
11 Elysia Robinson Beckfoot Thornton
12 Alex North Beckfoot School A
13 Darcey Hancock Huddersfield Grammar
14 Isobelle Teasdale North Halifax Grammar
15 Lara Dettmar Pocklington A
16 Isabella Holmes Sheffield B
17 Olivia Inglis Sheffield C
18 Chloe Edwards Rastrick
19 Lily Gill Pocklington A
20 Amba Jaiswal Sheffield B
21 Maya Gupta Sheffield C
22 Annnie Love Pocklington A
23 Alanna Holmes Sheffield B
24 Phoebe Blunt Sheffield B
25 Elleithea Harling South Hunsley
26 Bella Cotton Sheffield C
Year 7-9 Boys Intermediate
1 Isaac Schrieber Pocklington
2 Max Taylor Holderness
Year 1-6 Girls Novice
1 Sophie Quick Sheffield G
2 Mimi Taylor Sheffield D
3 Sapphire Billing Sheffield A
4 Freya Humphreys New Mill
5 Anashe Vera Sheffield C
6 Summer Heaps Bywell
7 Violet Bentley St Paulinus
8 Lottie Jones Sheffield E
9 Matilda Barkworth Knight Sheffield E
10 Layla Quest Cavendish
11 Lucinda Morritt Sheffield C
12 Ria Gupta Sheffield B
13 Mihaela Lumin-Ogbuagu Sheffield C
14 Summer Kelly Sheffield D
15 Lucy Beardshaw Sheffield E
16 Phoebe Preston Sheffield E
17 Imogen Waller Sheffield F
18 Bella Taylor Sheffield A
19 Amelie Carr Sheffield B
20 Annabel Waller Sheffield F
21 Cora Inglis Sheffield D
22 Matilda Wild Sheffield G
23 Libby Jones Sheffield B
24 Trinity Marshall Maybury
25 Ariana Ramalakhan Sheffield G
26 Annabelle Seymour Sheffield A
27 Trudy Ludlam Sheffield F
28 Delal Gun Sheffield D
29 Yinuo Nie Sheffield C
30 Nicole Waring Sheffield A
31 Chichi Ushewokunze Sheffield B
Year 1-6 Boys Novice
1 Henry Smith Burstwick
2 Joshua Walton Huddersfield Grammar
3 Thomas Hodgson Burstwick
Year 11-14 Girls Novice
1 Sofia Cam King Ecgbert B
2 Amy Birchmore King Ecgbert A
3 Caitlin Smith King Ecgbert C
4 Maddie Shorter King Ecgbert C
5 Millie Andrew Sheffield A
6 Maria Hunt King Ecgbert B
7 Elissa Tailor Sheffield A
8 Evie Munro King Ecgbert B
9 Clara Brand King Ecgbert A
10 Mia Wheatley Sheffield A
11 Maddy Owen King Ecgbert A
12 Isabel Wragg King Ecgbert C
13 Amelia Charlesworth King Ecgbert A
14 Maya Komy Sheffield A
15 Sophie Barlow King Ecgbert C
16 Emily Bee King Ecgbert B
Year 11-14 Boys Novice
1 Bradley Taylor Ron Dearing UTC
Year 7-8 Girls Novice
1 Sarah Maatouk Sheffield D
2 Freya Gillett Sheffield B
3 Bella Allen Sheffield C
4 Saba Mohammad Sheffield E
5 Georgie Morritt Sheffield D
6 Jasmine Wheatley Sheffield A
7 Eve McAnea Sheffield C
8 Lola-Mai Heaps Manor Croft
9 Elexa Stamose Sheffield D
10 Trinity Everett Sheffield B
11 Scarlett Kezik Mirfield Free Grammar A
12 Teagan Gillings Mirfield Free Grammar A
13 Sophie Storey Sheffield E
14 Isabelle Acheson Sheffield C
15 Amelia Phillips Sheffield A
16 Pippa Dobie Whitcliffe Mount
17 Lacey Totton Mirfield Free Grammar A
18 Pippa Bramall Sheffield C
19 Noraa New Mirfield Free Grammar A
20 Martha Wray Sheffield B
21 Maddison Barker Sheffield A
22 Milli Gleadhall-Romanach Sheffield A
23 Nell Dyde Sheffield E
24 Summer Thompson Sheffield B
25 Macy Weston Manor Croft
26 Ava Carr Beckfoot School
27 Alexa Stenson Sheffield D
Year 7-8 Boys Novice
1 Jack Jones Tranby School
Year 9-10 Girls Novice
1 Xanthe Davies Sheffield A
2 Imogen Hasan Sheffield A
3 Lucy Watts Mirfield Free Grammar
4 Jessica McMillan Holderness
5 Holly Henser-Fisher Sheffield A
6 Erin Gledhill Mirfield Free Grammar
7 Rebekah He Sheffield A
8 Millie Johnson Newland